Zaloguj

Zaloguj się (Członkowie WChP)

Użytkownik *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

2022.06.10 - Biebrzańskie klimaty

Kolejny klubowy wyjazd już za nami. Grupa 18 osób, 6 motorków, 3 auta (usprawiedliwieni). Trasa do miejscowości Wroceń, nie była z byt długa.

W piątek wystartowaliśmy z H-D Twin Peaks. Pierwszy postój w smażalni ryb Jegiel, zaraz po zjeździe z S8 na Długosiodło – miejsce godne polecenia. Rybki świeże i pysznie przygotowane (rybka, frytki, surówka, woda 40 PLN).

Dalej bocznymi trasami na Ostrołękę (korki na dojeździe na most), i tak dalej z postojem na tankowanie i bunkry w Osowcu. W sumie 255km z czego ¼ to było rozbijanie kamieni nerkowych.

Na miejscu w miejscowości Wroceń oczekiwały na nas cztery wygodne domki oddalone od pensjonatu o ok 300-400m.

Pierwszy wieczór – ognisko w pięknych okolicznościach przyrody. Gospodarze przygotowali zestaw jedzenia na zimno i do grillowania (grillowaliśmy sami). Jedzenia był nadmiar, starczyło na suchy prowiant na obiad w kolejnym dniu, który zjedliśmy na tratwach.

W sobotę po sytym śniadaniu w głównym budynku zostaliśmy zawiezieni na miejsce wypłynięcia.
Generalnie są dwie trasy - wybór dłuższej jest możliwy przy wyższym stanie wody. Spływ zajął nam ok 5 godzin. Woda niesie tratwy leniwie, ale wiatr i prąd znosi w szuwary i trzeba sporo popracować drągami.
Jest też możliwość krótszej trasy ok 2,5h. Płynęliśmy tratwami w wersji biesiadnej, ale też są modele noclegowe dla tych którzy lubię spać w pięknych kolicznościach przyrody.

Na końcu drogi w pensjonacie czekała na nas kolacja z lokalnymi specjałami. Po kolacji - do domu na wieczorne pogaduchy.

W niedzielę po śniadaniu rozjeżdżaliśmy się w podgrupach. Ostatnia, największa, wyruszyła wczesnym popołudniem, by po drodze, jeszcze na terenie Biebrzańskiego Parku Narodowego, zjeść obiad w klimatycznym Dworze Dobarz przy Carskiej Drodze (polecamy tą trasę na motorek i zwiedzanie pomników przyrody). Droga powrotna jak po stole – 670+S8 (220km).

Polecamy pensjonat Biebrzańskie Klimaty. Pan Robert z żoną dbają o gości starannie i dyskretnie. Pobyt od osoby (dwie noce z wyżywieniem – 2xśniadanie, 2xkolacja) to koszt 500 PLN od osoby. Na miejscu jest restauracja ale działa w standardzie agroturystyki, zakres posiłków trzeba ustalić z gospodarzem, napoje należy zorganizować we własnym zakresie.